Jesteśmy firmą zajmującą sie profesjonalnym ozonowaniem powierzchni oraz pojazdów. Wykonujemy dezynfekcje szkół, przedszkoli, biur, lokali użytkowych, zakładów fryzjerskich, siłowni, gabinetów lekarskich oraz inne.
Ozonery, które wykorzystujemy to profesjonalny sprzęt, wytwarzający do 100 gramów gazu na godzinę, co oznacza że w tym samym czasie możemy ozonować powierzchnie do 1000m3.
Czym jest ozon i jak powstaje?
Ozon to gaz, który występuje naturalnie w górnych warstwach atmosfery. Powstaje między innymi w czasie wyładowań atmosferycznych – możemy skojarzyć go z charakterystycznym zapachem powietrza po burzy. Ma on bardzo silne działanie utleniające, stąd też znalazł zastosowanie jako gaz dezynfekujący powietrze. Jest on w pełni ekologiczny, jako iż po utlenieniu materii w powietrzu , rozpada się do tlenu, którym oddychamy.
W naturze są dwie metody wytwarzania ozonu:
- Promienie ultrafioletowe słońca – górne warstwy atmosfery,
- Reakcja bioelektryczna - dolne warstwy atmosfery,
Nas interesuje opcja druga. Ozon który wytwarzają nasze Ozonery powstaje z tlenu zawartego w powietrzu metodą wyładowań koronowych symulujących uderzenie pioruna. Podczas takiego wyładowania elektrycznego tlen zawarty w powietrzu „opływając” szklano-platynową lampę wyładowań koronowych, aktywuje się. W konsekwencji dwuatomowa cząsteczka tlenu rozpada się na dwa tleny jednoatomowe, które dołączają się do niskoenergetycznej, niezaktywowanej cząsteczki dwuatomowej – powstaje cząsteczka trójatomowa – ozon.
Tlen czyli O2
Ozon czyli O3
Cel ozonowania!
To tak zwane 3D czyli:
Dezynfekcja (dekontaminacja)
Deakaryzacja,
Deodoryzacja,
Pojęcie dezynfekcji znamy (usuniecie bakterii, wirusów i grzybów oraz ich przetrwalników). Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Zlikwiduje on, unieszkodliwi aldehydy zawarte w klejach, farbach – czego nie uczyni oczyszczacz. O wyższości nad oczyszczaczami i jonizatorami stanowią też własności biobójcze ozonu. Deakaryzacja - jest to usuwanie alergenów wziewnych oraz kontaktowych, będących przyczyną alergii ale i wywołujących trwałe zmiany w organizmie człowieka (neurozy, reumatyzm, migreny). Ozon skutecznie zabija roztocza, likwiduje produkty ich przemiany materii, spala białka moczu zwierząt. Również utlenia oraz zabija komórki pyłków, które są oczywistym alergenem. Z kolei deodoryzacja - nie mylić z dezodoryzacja - to likwidacja zapachów. Ozonowanie powietrza zlikwiduje nagromadzone latami zapachy – na przykład dymu papierosowego, zapachów odzwierzęcych, kuchennych. Ozon usunie zapachy, a nie je zamaskuje jak odświeżacze powietrza
Tak spreparowane powietrze staje się wolne od mikroorganizmów, alergenów, roztoczy, wirusów, bakterii oraz wszystkiego co odżywia się tlenem włączając w to pająki i inne żyjątka 😊. Otoczenie po takim procesie pachnie przyjemnie i rześko. Oczywiście ozon sterylizuje wszystkie przedmioty z nim się stykające, a więc ściany, podłogi, wykładziny, meble, itp. Zmniejszenie ilości zakażeń odwzajemnych to główny zysk zdrowotny z ozonowania powietrza.
Grupy odbiorców:
- Gdzie na co dzień przebywa duża ilość ludzi (biura, hotele, pensjonaty, ośrodki SPA, sklepy, kawiarnie, salony urody, przychodnie lekarskie, gabinety stomatologiczne, domy weselne, sale fitness, siłownie, sale gimnastyczne, sale konferencyjne)
- Szkoły, przedszkola i żłobki (Minimalizuje zagrożenia mikrobiologiczne tzw zakażenia odwzajemne w okresie zachorowań na różyczkę, ospę, odrę , świnkę i pozostałe choroby pokrewne. Nie od dziś wiadomo, że osoba dorosła, która zostanie zarażona przechodzi taką chorobę znacznie gorzej niż dziecko.)
- Autokary (duża ilość pasażerów z różnych środowisk, z różnymi schorzeniami, ponadto poprawia zapach wdychanego powietrza, a tym samym komfort podróży)
- Auta osobowe - Ze względu na małą objętość powietrza w aucie, stężenie drobnoustrojów i alergenów jest szczególnie wysokie w samochodzie. Auta sprzątamy w końcu znacznie rzadziej niż mieszkanie. Dzięki ozonowaniu auta mniej będą łzawić nam oczy, będziemy mniej nerwowi i wzrośnie nasza koncentracja.
-Mieszkania - w celu ich sterylizacji, łazienki aby pozbycia się grzyba, kuchnie w celu sterylizacji oraz pomieszczenia z dywanami, zasłonami w celu zniszczenia alergenów . Częściej niż zwykle trzeba ozonować mieszkania w których obecne są zwierzęta (ozon spala białka obecne w moczu zwierząt domowych), a szczególnie koty – białka obecne w kocim moczu są silnym alergenem. Ponadto poprawia się nasz sen, a co za tym idzie zdolność regeneracji.
-Przyczepy Kempingowe, piwnice, strychy, warsztaty, myjnie samochodowe, szatnie pracownicze, zaplecza kuchenne.
Jak często korzystać z ozonowania?
Każdy z nas chciałby oddychać czystym, świeżym powietrzem, często porównywalnym do powietrza po burzy. Nie ma co prawda ograniczeń jak często powinno się ozonować. Wszystko zależy od naszych potrzeb i osób, które przebywają w naszym otoczeniu. Tak więc przedszkole, czy gabinet lekarski będzie wymagać znacznie częstszego zabiegu niż mieszkanie, zaś auto osobowe -w dodatku prywatne - znacznie rzadziej, niż autokar służący do przewozu znacznej ilości osób.
Po przeprowadzeniu dezynfekcji wystawiamy certyfikat. Zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie. Wyceny przygotowujemy indywidualnie, zaś przy regularnej współpracy gwarantujemy rabaty.
Przewaga naszych Generatorów Ozonu nad Konkurencją!
Producenci sprzętu oferowanego na aukcjach internetowych (najczęściej chińskie produkty) stosują najczęściej zawodne, tanie płytki ceramiczne jako źródło ozonu. Ich niska cena świadczy od ich słabej jakości i zawodności. Ozonatory takie wytwarzają duże ilości wielotlenków azotu, które niszczą sprzęt elektroniczny, odbarwiają i degradują tkaniny, skórę (sztuczną i prawdziwą), tworzywa sztuczne, grafiki, obrazy, powodują problemy w postaci na przykład długo utrzymującego się, trudnego do wywietrzenia zapachu utlenionych plastyfikatorów w aucie, są również silnym alergenem powodującym uczulenia ludzi przebywających w pomieszczeniach po „takim” ozonowaniu. Wilgotność i kurz tylko niewiele przekraczające warunki standardowe spowodują awarię takich urządzeń, a nawet pożar.
Ozonatory, których używamy to produkt polski Laboratorium Naukowo-Wdrożeniowego Korona, posiadającego 20 letnie doświadczenie oraz referencje miedzy innymi Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk, Laboratorium Technologii Nowych Materiałów Funkcjonalnych Uniwersytetu Warszawskiego, a także Instytutu Chemii i Elektrochemii Technicznej Politechniki Poznańskiej ( i wiele innych). Producent ten posiada własną unikatowa - pozbawioną wad przytoczonych na początku tekstu – technologie lamp szklano-platynowych. Olbrzymim plusem stosowanego sprzętu jest to, iż jako Laboratorium projektują, testują oraz wykonują analizy chemiczne i testy mikrobiologiczne skuteczności ozonowania. Niewielu producentów może się tym poszczycić.
Kolejną sprawą jest minimalna wydajność urządzenia (to ok 8g/h) versus wielkość pomieszczeń. Na aukcjach można kupić już ozonatory za 800mg/h – nic dodać nic ująć. Nawet kilkadziesiąt godzin pracy takowego nie spowoduje, że zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Bardzo dobrą analogią jest tu przykład suszarki – ogrzejemy nią składzik na szczotki ale nie biuro. Oczywiście, że poczują Państwo zapach ozonu ale powstanie równowaga miedzy wytworzonym, a skonsumowanym i rozpadniętym ozonem. Stosując zbyt słaby ozonator nie zostanie wytworzone progowe stężenie gazu konieczne do startu procesu dezynfekcji.
Ozonatory, które stosujemy nie pozwalają na przekroczenie niebezpiecznych stężeń powyżej 6 ppm; byłaby to atmosfera szkodząca nawet przy krótkotrwałym oddychaniu, poza tym atmosfera taka niszczy otoczenie poprzez powolne utlenianie czyli spalanie. Niszczy elektronikę, materiały obiciowe, skórę, reaguje z plastyfikatorami tworzyw sztucznych, może powodować emisję ftalanów i innych węglowodorów zawartych w klejach, farbach, wykładzinach. Producent zastosował w tym przypadku skomplikowaną procedurę inżynieryjną zmniejszająca produkcje ozonu w momencie gdy urządzenie wykryje nadmierne stężenie gazu w powietrzu. Producent gwarantuje, że konkurencyjne firmy nie stosują tej drogiej, unikatowej technologii, tylko produkują urządzenia, które mogą przynosić więcej szkody niż pożytku.